Kategorie


Wonderbag - ORYGINALNA Afrykańska torba termiczna do powolnego gotowania

Kod produktu: 483
Dostępność:
Jest Jest
  • kolor
Cena: 399,99 zł

Wonderbag - ORYGINALNA Afrykańska ekologiczna torba termiczna do powolnego gotowania


Ekologiczne powolne gotowanie z użyciem torby termicznej Wonderbag to prosty ale jednocześnie rewolucyjny sposób przygotowania zdrowego i energetycznego posiłku .
WonderBag to także dobry sposób na jedzenie w plenerze, idealny na wakacyjny biwak , czy długą podroż bez obawy że jedzenie szybko wystygnie.

Gotowanie poprzez zatrzymywanie ciepła to technika znana od wieków , która powraca ze zwiększona popularnością w XXI wieku.
Dzieki tej metodzie produkty zachowują wszystkie składniki odżywcze i witaminy a dodatkowo oszczędzamy prąd , wodę , zmniejszamy emisję dwutlenku węgla itp

Jak gotować w Wonderbag ?
Potrawę doprowadzamy do wrzenia (w garnku z pokrywka) na konwencjonalnym piecu gazowym lub elektrycznym Dla przykładu :
- ryz i zbożna ok 5 minut
- warzywa  , mięsa , namoczona wcześniej fasola ok 15 minut

Następnie umieszczamy garnek z pokrywką do Wonderbag i szczelnie zamykamy.
Produkty znajdujące się w środku będą dochodziły do perfekcji gotując się wolno od 1-12 godzin(w zależności od rodzaju żywności )
Wonderbag jest idealna do gulaszu mięsnego, prostego ryżu , zup, dan jednogarnkowych itp

Wonderbag współpracuje z garnkami o pojemności 2 - 8,5 litra z krótkimi uchwytami i pokrywką .
Garnki mogą być wykonane z takich materiałów jak : metal, żelazo, żeliwa itp.
Niezalecana jest ceramika i glina.

Jak długo żywności  pozostaje ciepła podczas gotowania z Wonderbag  ?

Torba Wonderbag utrzymuje potrawy w temperaturze powyżej 85 ° C przez 4 godziny , 65 ° C przez 6-7 godzin. Następnie utrzymuje ciepło  przez dodatkowe 5 godzin. Ogólnie torba Wonderbag utrzymuje żywności w cieple do 12 godzin . 

Ponieważ nie mamy tutaj do czynienia z bezpośrednim działanie źródeł ciepła stad, produkty znajdujące się w Wonderbag nigdy się nie przypala ani nie będą suche.
Torba Wonderbag wykonana jest z grubej tkaniny bawełnianej , która jest bardzo odporna na uszkodzenia . Wnętrze jest wypełnione specjalnymi kawałki pianki z materiału pochodzącego z recyklingu , posiadającego wysoką zdolność izolacji termicznej .

 

Wonderbag to jednak nie tylko wspaniały pomysł na wolne ekologiczne gotowanie oraz przykład ręcznie robionego dziedzictwa kulturowego Afryki .
Kampania popierająca sprzedaż Wonderbeg niesie za sobą szczytny cel .
W przypadku zakupu Wonderbag kolejna torba jest przekazywany dla rodziny w Afryce , która normalnie nie mogłaby sobie na taki zakup pozwolić.

Część dochodów ze sprzedażny jest również przekazywana do  World Wildlife Fund (WWF) w celu wspierania projektów w zakresie ochrony środowiska naturalnego na całym świecie.

 

 

Pytania dotyczące produktu