żaluzje drewniane w kuchni

Żaluzje, czy rolety do okna w kuchni

Kuchnia jest jedną z tych przestrzeni w domu, w której panują specjalne warunki, dlatego też należy zwrócić na nie uwagę przy wyborze osłon okiennych. Zarówno rolety jak i żaluzje mają swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi.

Żaluzje, czy rolety – na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Pierwszym parametrem na który należy zwrócić uwagę jest wysoka temperatura powietrza. W wielu kuchniach funkcjonuje okap albo wentylacja mechaniczna, która przydać może się podczas gotowania potraw i pieczenia. Wybierając stolarkę okienna i osłony okienne należy zwrócić uwagę także na wilgotność powietrza oraz zabrudzenia, które powstają podczas gotowania. Pryskający z patelni tłuszcz, może narobić bardzo wiele problemów, dlatego też warto postawić na rolety i żaluzje, które są łatwe w utrzymaniu czystości. Jeżeli okna znajdują się blisko zmywarki, to warto zwrócić uwagę także na dodatkową wilgotność.

Jak wybrać porządne osłony okienne do kuchni?

Aby wybrać porządne osłony okienne warto zwrócić uwagę na to, ile naturalnego światła mamy w naszej kuchni. Jeżeli jedynym źródłem naturalnego światła w kuchni jest lufcik, to najlepiej zrezygnować z firanki i żaluzji. W takiej sytuacji każdy promień słoneczny jest na wagę złota. Dla większości osób najbezpieczniejszym wyborem są żaluzje aluminiowe. Godne polecenia są przede wszystkim modele o najwęższych lamelach, które bardzo zgrabnie prezentują się w nowoczesnej i klasycznej kuchni. Osoby, które posiadają witryny, powinny z kolei postawić na żaluzje o dość szerokich listkach (np. 50 mm).

Modne rolety do kuchni

Jeżeli chodzi o eleganckie rolety do kuchni, to coraz częściej spełniają one nie tylko zadania użytkowe, ale również dekoracyjne. Godne polecenia są rolety z poliestru, które bardzo skutecznie zaciemniają kuchnię. Poliester jest bardzo łatwym w utrzymaniu czystości materiałem. Bardzo ważne jest także to, aby zwrócić uwagę na montaż. Najlepszym wyborem są rolety montowane bezpośrednio w ramie, dzięki którym nie będzie problemów z wietrzeniem kuchni.

Related Posts